Версія для друку
Понеділок, 06 березня 2017 08:57

Лазерна епіляція: переваги і недоліки

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Лазерна епіляція – це метод видалення небажаного волосся на тілі за допомогою лазера. Суть впливу полягає у властивостях волосся. Так, в ньому міститься пігмент меланін, що поглинає світлові хвилі певної довжини і нагрівається. В результаті нагріву всього стрижня руйнуються м’які тканини і дрібні судини, розташовані близько волосяної цибулини. Таким чином, фолікул перестає отримувати живлення і просто гине, випадаючи разом з волоском.

Протипоказання до проведення лазерної епіляції досить численні.

До них відносяться наступні:

 • Будь-які онкологічні захворювання, а також новоутворення, природа яких точно не встановлена (лазер може прискорити процес розвитку пухлини або переродження клітин у злоякісні).
 • Хвороби аутоімунного характеру. Якщо імунна система працює зі збоями, то вона може відповісти на такий незвичайний для організму вплив несподівано, що призведе до небажаних наслідків.
 • Цукровий діабет, особливо декомпенсований. При такому захворюванні порушується трофіка шкіри, і вплив на неї лазера може бути шкідливим і небезпечним.
 • Свіжий загар. Так як під час епіляції на епідерміс будуть впливати світлові хвилі, вони можуть посилити вплив ультрафіолету, тобто спровокувати виникнення сильних опіків.
 • Будь-які дерматологічні захворювання: як гострі інфекційні (наприклад, загострення герпесу або бактеріальні інфекції), так і хронічні (екзема, дерматит, псоріаз).
 • Перераховуючи протипоказання, їх перелік варто включити і світлий колір волосся на тілі. В цьому випадку процедура просто не буде ефективною, адже в світлих волосках відсутній пігмент меланін, значить, вони не будуть нагріватися і випадати. Те ж відноситься і до сивого волосся, в ньому меланіну також немає.
 • Велика кількість родимок в області впливу апарату. Значний вплив світлових хвиль на них може спровокувати переродження таких шкірних новоутворень в злоякісні. Тому дівчатам з численними веснянками і родимками варто вибрати інший метод епіляції.
 • Періоди вагітності і грудного вигодовування. На таких важливих етапах жінці і дитині можуть зашкодити будь-які втручання в природні процеси в організмі, тому ризикувати не варто.
 • Загострення сезонної алергії. У цей період організм відчуває величезні навантаження, і додатковий вплив на нього у вигляді лазера може нашкодити.
 • Гострі захворювання, наприклад, грип або ГРВІ. Не варто додатково навантажувати організм, невідомо, як він може відреагувати. Те ж саме відноситься і до хронічних хвороб, що знаходяться в стадії загострення.
 • Схильність до утворення келоїдних рубців. У даній ситуації навіть найменші опіки (а вони цілком ймовірні) можуть перетворитися в шрами.
 • Перераховуючи протипоказання, не варто забувати про вікові обмеження. Лазерна епіляція строго протипоказана особам, які не досягли повноліття, тобто 18 років. У таких людей не завершилося формування деяких важливих систем, тому лазер може нашкодити або спровокувати несподівані і небажані наслідки.
 • Варикозне розширення вен, особливо його важкі запущені форми. При цій хворобі виникають трофічні порушення, які можуть посилюватися при впливі лазера. Варикоз – одне з протипоказань лазерної епіляції
 • Протипоказання епіляції в області бікіні включають такі проблеми як будь-які гінекологічні хвороби запального характеру, статеві інфекції, кандидоз (молочниця). Також небажано проводити процедури під час менструації.
 • Будь-які пошкодження шкірних покривів у зоні впливу лазера: опіки, рани, порізи, садна. При попаданні світлових хвиль на відкриті ранові поверхні може спостерігатися значне пошкодження м’яких тканин. Індивідуальна підвищена чутливість до лазерних хвиль або їх непереносимість (зустрічається таке нечасто).
 • Серйозні захворювання серцево-судинної системи, наприклад, гіпертонія, ішемічна хвороба серця. Так як під час сеансу можуть спостерігатися деякі болісні відчуття, при таких хворобах виникає загроза для здоров’я і життя (наприклад, через серцевий напад).
 • Є деякі тимчасові протипоказання, до них можна віднести прийом певних медикаментозних препаратів. Серед них такі, які змінюють властивості тканин або підвищують їх чутливість до спалахів лазера. Щоб уникнути проблем, заздалегідь обговоріть з косметологом особливості лікування, яке ви на даний момент проходите.

Варто розглянути і можливі наслідки лазерної епіляції:

 • Опіки. Вони можуть виникати при неправильно підібраній довжині світлових хвиль, при їх тривалому впливі на шкірні покриви, а також при недотриманні технології проведення процедури.
 • Гіперпігментація. На шкірі після процедури можуть залишатися світлі або, навпаки, темні плями.
 • Фолікуліт – запалення волосяних цибулин. Зазвичай воно розвивається у осіб з надмірним потовиділенням. При попаданні лазерного променя на очні оболонки можуть розвинутися світлобоязнь або кон’юнктивіт. А при тривалому впливі може розвинутися сліпота.
 • Алергічні реакції. Загострення герпетичної інфекції. Щоб уникнути неприємних наслідків, дотримуйтесь простих порад: Ставтеся уважно до вибору косметолога, який буде проводити лазерну епіляцію.

Поцікавтеся у фахівця характеристиками використовуваного апарату, вимагайте додані до нього документи і сертифікати.

Виконуйте всі рекомендації спеціаліста, що стосуються підготовки до лазерної епіляції, а також догляду за шкірою після неї. Зважте всі «за» і «проти» і добре подумайте, перш ніж записуватися на процедуру.

Прочитано 2342 разів Останнє редагування Субота, 24 серпня 2019 10:00
Super User

Останні з Super User